Kurie oká

Najčastejšie príčiny vzniku

Zlá stavba nohy: prsty sú príliš blízko seba, úzke topánky, padnutá klenba, pozdĺž i priečne plochá noha, hallux valgus, rôzne ortopedické anomálie kurie oko je vlastne forma otlaku, je to kuželovitý nános pokožky, ktorý vzniká preto, aby nevznikol väčší otlak. Je to vlastne obranný mechanizmus organizmus. Vzniká neustálym trením kosť o kosť, kosť o topánku.

Čo robiť?

Pokiaľ máte možnosť, navštívte odborníka. V našom salóne sú podobné zákroky na dennom poriadku, ošetrenie je bezbolestné, nekrvavé a rýchle.

Takisto ako pri otlakoch, je treba odstrániť príčinu vzniku kurieho oka. Otlak vzniká neustálym trením, šúchaním kože. Preto je v mnohých prípadoch dobré navštíviť ortopéda, ktorý Vám predpíše špeciálne na Vašu mieru vyrobené vložky. Pokiaľ ide o kurie oko, je vhodné používať tlmiče a chrániče. Pokiaľ sa príčina vzniku neodstráni alebo neupraví, kurie oko sa bude stále obnovovať. Noste pohodlné topánky

Čo určite nerobiť?

Nevyrezávajte si svojpomocne kurie oko! Mohlo by ísť totiž aj o bradavicu a v tom prípade si môžete spôsobiť rozsiahle infekcie.

Nepoužívajte náplaste na vyberanie kurieho oka ak to nie je nevyhnutné, pretože rozleptajú okolitú zatvrdnutú kožu čím sa sťažuje vyberanie kurieho oka.

kuroko1 kuroko3 kuroko2