Čo je to reflexná masáž chodidiel?

Reflexnú masáž chodidiel už oddávna využívali čínsky lekári. . Podobne ako akupunktúra, je aj táto metóda založená na zistení, že na tele sú určité dráhy- meridiány, alebo pozdĺžne a priečne kanály, ktorými prúdi životná energia. Keď má v kanáloch prekážku, telo sa vychýli zo svojej rovnováhy a ochorie. Prekážkou môžu byť stuhnuté svaly, svalové napätie, hrčky, zatvrdliny a podobne. Keďže určité body na týchto dráhach zodpovedajú jednotlivým orgánom ľudského tela, ich spriechodnenie znamená vyliečenie, alebo zmenšenie problémov. Reflexológia nemusí pracovať s celým telom, ale iba s chodidlom, uchom alebo dlaňou, ktoré sú obrazom celého tela, či takzvaným „druhým mozgom“.

Keďže už dávno holistickí lekári (liečia človeka ako celok a nie jeho jednotlivé orgány) zistili, že bez ochorenia psychiky neochorie telo, je význam reflexológie napríklad už len pri odbúravaní stresov, ktoré nás ničia veľmi veľký. Vystresovaný človek je na najlepšej ceste k ochoreniu. Teda k porušeniu rovnováhy tela aj mysle. Je oslabený a preto otvorený chorobám. Ďalšími príčinami ochorení sú negatívne emócie ako strach, hnev, žiaľ...

Pri reflexnej masáži sa stres odbúrava, človek ožije, obranný systém je v pohotovosti aj psychický stav človeka sa dostáva do rovnováhy. Taktiež každá emócia je spojená s niektorým konkrétnym orgánom a preto prežívanie tejto emócie môže mať vplyv na funkciu tohto orgánu. Využívaním arómaterapie pri reflexnej masáži sa dá dosiahnuť psychické uvoľnenie, fyzická úľava a odstránenie negatívnych javov a pocitov.

Reflexná Masáž Chodidiel je vhodná pre všetky vekové skupiny vrátane najmenších detí a seniorov.

Zdravotné kontraindikácie Reflexnej masáže na chodidlách (nesmie sa vykonávať)

  • psychické stavy, ktoré vyžadujú absolútny pokoj,
  • horúčkovité a infekčné choroby,
  • akútne zápaly a plesňové ochorenia kože.

To znamená, že reflexná masáž nôh a rúk sa neodporúča, ak máte na nohách alebo rukách otvorené rany, vyrážky, pleseň alebo iné príznaky infekcie či zápalu.Nie je vhodná pri výrazných kŕčových žilách ani pri diagnostikovaných nádorových ochoreniach.

Ak máte Diabetes mellitus (cukrovku), už ste , alebo môžete byť tehotná je potrebné o tom vopred terapeuta informovať.

Absolútnou kontraindikáciou je neliečená epilepsia a transplantované orgány.